Tenisový rok 2021 je skoro za námi, tak se trochu poohlédněme, jaký letos byl. Hráči našeho klubu ovládli celkem 17 celostátních turnajů (8 ve dvouhře a 9 ve čtyřhrách), plus přidali 22 finálových účastí (9 ve dvouhře a 13 ve čtyřhře).

V kategorii babytenis (8-9 let) se nejvíce dařilo Ondrovi Bednářovi, který vyhrál dva turnaje (Vítkovice, Vsetín) a probojoval se na MČR do Rakovníku, kde postoupil mezi 24 nejlepších hráčů. Eliáš Navláčil se dostal dvakrát do finále na turnajích ve Vsetíně a Valašském Meziříčí, jedno finále si zahrála i Tereza Jenáčková na turnaji ve Frýdku Místku.
V kategorii mladšího žactva nám dělala radost Adina Pohanková, která ovládla 3 turnaje ve dvouhře (Valašské Meziříčí, Otrokovice, Vsetín) i ve čtyřhře (Valašské Meziříčí, Otrokovice, Vsetín), plus se zúčastnila i mezinárodního turnaje ITF ve Zlíně, kde se dostala do semifinále čtyřhry a taky reprezentovala severní Moravu na mládežnickém Fed cupu a zasloužila se o druhé místo Severomoravské tenisové oblasti v konkurenci  8  tříčlenných družstev.
Josef Sebastian Orlita vyhrál jeden turnaj ve dvouhře (Kroměříž) a přidal tři vítězství ve čtyřhře (Zlín, Holešov, Vsetín).
Šimon Hanzal hrál finále dvouhry na domácích kurtech a byl dvakrát ve finále čtyřhry ( Frýdek Místek, Vsetín).
V kategorii staršího žactva se dařilo ještě mladšímu žákovi Adamu Němcovi, který byl jednou ve finále dvouhry (Uničov) a třikrát ve finále čtyřhry (Bystřice p. H., Tuřany, Uničov).
V kategorii dorostu musíme pochválit Kláru Kajabovou, která zažila v roce 2021 svou životní sezonu. V celostátním žebříčku skončila na 20. místě, v severomoravském kraji dokonce na místě druhém. Podařilo se jí dostat do finále turnaje kategorie „A“ v Hradci Králové, kvalifikovala se na největší dorostenecký turnaj s názvem „Pardubická juniorka“, dokázala také vyhrát turnaj ITF Liberec ve čtyřhře. Díky svým letošním výsledkům si s předstihem vysloužila nabídky od amerických univerzit na studium a současnou reprezentaci jejich škol v tenise. Klára má ovšem před sebou ještě jednu sezonu v kategorii do 18 – ti let, takže své výsledky a výkony může ještě v tomto roce vylepšit (začala výborně – vyhrála první turnaj kategorie „A“ konaný v listopadu ve Starém Městě).
Kláře sekundoval Petr Janík, který dvakrát vyhrál čtyřhru (Rožnov p. R., Vsetín) a byl dvakrát ve finále dvouhry na turnajích kategorie C.

Soutěže družstev v letošním roce se hodnotí velmi dobře. Všechny zápasy družstev se odehrály v průběhu června, jenom babytenisté a minitenisté finišovali své soutěže na konci srpna v Přerově. Podobně jako v loňském roce se hrálo na 3 kola (čtvrtfinále, semifinále, finále a zápasy o umístění), mrzí pouze 7. místo starších žáků (z 8 účastníků) v oblastním přeboru a sestup do oblastní soutěže. Družstvo dospělých A skončilo v severomoravské divizi na 4. místě, v boji o třetí místo prohrálo proti TK Na Dolině B 6:3. B družstvo dospělých v oblastní soutěži v zápase o 1. místo porazilo družstvo VSK VŠB-TU Ostrava C 7:2 a postoupilo do oblastního přeboru. Extraligové družstvo dorostu první dva zápasy vyhrálo a v boji o postup na MČR nestačilo na VSK VŠB-TU Ostrava prohrou 7:2. 2. místo je výborný výsledek v letošní zkrácené verzi extraligy. Družstvo mladších žáků A po třech výhrách postoupilo z oblastního přeboru do ligy mladších žáků, v rozhodujícím zápase o 1. místo zvládlo duel proti Vitality Slezsko 5:4. Družstvo mladších žáků B v neoficiální soutěži skončilo na 3. místě, v zápase o třetí místo porazilo TJ Sokol Huslenky 5:1. Družstvo babytenistů A skončilo v oblastním přeboru skupiny B na prvním místě a na finálovém turnaji v Přerově o postup na MČR skončilo na 2.místě (historicky nejlepší výsledek v této kategorii). Družstvo babytenistů B hrálo oblastní soutěž, po třech výhrách nad Rožnovským TK B, Zašovou B a TJ Mez Vsetín skončilo na prvním místě a postoupilo do oblastního přeboru. Naše nejmladší družstvo minitenistů letos získávalo první zápasové zkušenosti v Ostravě (4.místo) a na finálovém turnaji v Přerově (7.místo.)

V současném době probíhá příprava na další sezonu ve sportovním centru na Bobrkách a ve sportovní hale Střední školy Kostka. V téhle souvislosti patří poděkování městu Vsetín za dotaci na pronájem sportovišť, která byla k tomuto účelu použita.

Copyright © 2021 TJ ZBROJOVKA VSETÍN. All Rights Reserved.