Tenisový rok 2020 nebyl pro tenisty TJ Zbrojovky Vsetín vůbec špatný.  Hráči našeho oddílu ovládli celkem 42 celostátních turnajů v kategoriích od minitenisu (6-7 let) až po dorost (15-18 let) a k tomu měli několik dalších finálových účastí. 13 vítězných turnajů ve dvouhře a 29 ve čtyřhře je myslím velmi pěkná vizitka sportovní výkonnosti našich hráčů.
V kategorii minitenisu se o to zasloužil jedním vítězstvím na domácím turnaji Matěj Němec.
V kategorii babytenisu máme želízko v ohni i do dalšího roku v rukou Ondry Bednáře (2. místo na turnaji ve Valašském Meziříčí). V kategorii mladšího žactva máme několik nadějí, Adama Němce (4 vítězství ve dvouhře a 6 ve čtyřhře), Adinu Pohankovou (3 vítězství ve dvouhře, 6 ve čtyřhře), plus Šimona Hanzala, Petra a Pavla Adrýsovi (každý 1 vítezství ve čtyřhře). Ve starších žácích bral jedno vítězství ve čtyřhře Jonáš Šafařík, který již většinu sezóny sbíral zkušenosti na turnajích dorostu, kde se dařilo hlavně Michalovi Fojtů (2 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře), Janu Čechovi (1 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře), Kláře Kajabové (2 vítězství ve dvouhře a 4 ve čtyřhře)a Nele Šeré (1 vítězství ve čtyřhře).
Plus řada dalších našich hráčů se účastnila turnajů a soutěžních utkání v blízkém okolí (Iva Stejskalová, Michal Jarošek, Jakub Schön ,Patrik Vala, Filip Vala, David Jarošek, Lukáš Pokorný, Josef Sebastian Orlita, Jakub Kučerňák, Petra Václavíková, Julie Stejskalová, Patricie Kocourková, Ondřej Daňko, Michal Surý, Nikola Matkovič, Eliáš Navláčil, Tereza Jenáčková, Karolína Skálová, Filip Ondryáš, Jáchym Fiala, Daniel Schachl, Aneta Hanzalová …), takže velké poděkování všem-hráčům, trenérům i rodičům.

Soutěže družstev byly zahájeny až začátkem června 2020 a měly redukovaný počet zápasů na tři kola. Do soutěží bylo celkem zapojeno 9 družstev všech věkových kategorií. Velkého úspěchu jsme dosáhli v kategorii minitenisu (6-7 let), kdy po dvou druhých místech v Havířově a v Ostravě jsme na finálovém turnaji v Přerově vyhráli a kvalifikovali se na mistrovství republiky do Prahy, kde jsme skončili na 7. místě. Babytenisové družstvo hrálo nejvyšší soutěž v rámci severní Moravy. V základní skupině obsadilo pěknou 3. příčku a na finálovém turnaji v Přerově skončilo na 8. místě.  V kategorii mladších žáků jsme pomýšleli na postup do nejvyšší soutěže, ale hned v úvodním zápase proti Beskydskému tenisovému klubu se plány pokazily a nakonec z toho bylo 5. místo. V kategorii starších žáků jsme měli jasný cíl, návrat do oblastního přeboru a to se nám podařilo. „B“ tým  mladších žáků hrál neoficiální soutěž a po třech výhrách bral 1. místo. V kategorii dorostu hrál „A“ tým nejvyšší soutěž-extraligu, kde zopakoval 6. příčku z minulého ročníku.  Dorostenecký „B“ tým hrál oblastní soutěž a nakonec obsadil 4. místo. V kategorii dospělých náš „A“ tým v Severomoravské divizi skončil na 5. místě. „B“ tým dospělých po loňském postupu do oblastního přeboru se vrací zpět do oblastní soutěže.

V současné době se po pár tréninkových dnech v halovém prostředí kvůli epidemiologickým opatřením opět nehraje, takže budeme doufat, že se brzy vrátíme na tenisové kurty sportovního centra na Bobrkách a do sportovní haly střední školy Kostka. V téhle souvislosti patří poděkování městu Vsetín za dotaci na pronájem sportovišť, která byla k tomuto účelu použita.

Copyright © 2021 Your Company. All Rights Reserved.